Ciné-Club - REVOLTA

Kounicova 7, Brno

6. 3. 2024 19.00 - 22.00
Režie: Mounia Meddour
Drama | Francie, Alžírsko, Belgie, Katar (2019, 106 min.)
Ve francouzském a arabském znění s anglickými titulky.

Alžír, devadesátá léta. Osmnáctiletá studentka Nedjma má zpočátku s kamarádkou Wassilou legraci z plakátů nabádajících ženy, aby chodily zahalené. Netuší, že tento na první pohled neškodný projev náboženského konzervatismu předznamenává mnohem hrůznější události, jež později vyústí až v občanskou válku. Papicha, jak ji známí přezdívají, se však odmítá dát zlomit a s vrozenou tvrdohlavostí bojuje proti ponižování žen vykonávanému ve jménu náboženství.
Zdroj: MFF Karlovy Vary

Po projekci následuje debata o filmu.

Vstupné: 100,- Kč / 80,- Kč (po předložení věrnostní karty Alliance Française Brno PARTNER)
Akce se koná v rámci 25. ročníku Dnů frankofonie a cyklu REVOLTA filmového klubu Pomezí.

Direction: Mounia Meddour
Drama | France, Algeria, Belgium, Katar (2019, 106 min.)
In French and Arabic with English subtitles.

Algiers, 1997. Terrorists wanting an Islamic state are everywhere. Women are oppressed, controlling their bodies, their clothing and public space. Young student Nedjma is passionate about the idea of ​​a fashion show.

The screening will be followed by a discussion about the film.

Entrance fee: CZK 100 / CZK 80 (upon presentation of Alliance Française Brno PARTNER loyalty card)
The event takes place as part of the 25th edition of the Days of Francophonie and the REVOLTA cycle of the Pomezí film club.