Mademoiselle Julie d´après August Strindberg

Pomezí klub & galerie
Kounicova 7, Brno

5. 11. 2022 18.00 - 20.00
Mademoiselle Julie d´après August Strindberg à Pomezí par la troupe de thěatre francophone Trapné ticho.

Mademoiselle Julie cherche-t-elle à séduire son séduisant valet au mépris des conventions sociales ? Son valet profite-t-il de la situation pour la manipuler ? Une tragédie naturaliste sur la relation entre un homme et une femme dans un monde étouffé par le puritanisme.

Mademoiselle Julie podle Augusta Strindberga frankofonním divadelním souborem "Trapné ticho.

V této tragédii od Augusta Strindberga nahlížíme do milostného trojúhelníku svázaného puritánským světem konce 19. století. Aristokratka Julie a její sluha Jean o Svatojánské noci překročí společenské hranice jim určených rolí a potýkají se s třídní propastí, která jim brání ve společném útěku. Jedná se o nastudování klasického dramatu označovaného za manifest skandinávského naturalismu.